X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيد

یورو و دلار paypal
<آچار فرانسه کامپیوتر-آموزش ترفند>
RSS

فایل hosts فایلی است که قبل از تقاضای دی ان اس روی سرورهای ادرس وب استفاده میشود. با تغییراتی در این فایل میتوان سریعتر به سایتی دست یافت و یا به سایتی که میزبان خود را تغییر داده ولی خدمات دهنده اینترنتی شما دی ان اس را تغییر نداده دست یافت و یا ممانعت از کانکت شدن به سایت یا سایتهائی شد که این مورد اخر نه تنها توسط خود کاربر ممکن است که بعضی ویروسها نیز اینکار را انجام میدهند و مثلا مانع دسترسی کاربر به لیستی از سایتهای امنیتی میشوند.به ادامه مطلب مراجعه کنید....

اگر سایتی در این فایل ذکر نشده باشد این خدمات دهنده اینترنتی است که کامپیوار را با ادرس ای پی مورد نظر مرتبط میسازد و یا کانکشن به ان سایت را انجام میدهد.
برای اینکه بهتر متوجه توضیحاتی که داده خواهند شد بشوید, به شکل زیر که فایل hosts است توجه کنید. این محتوای یک فایل hosts بطور طبیعی است.

 
[تصویر:  x5pkvz5oviutw0h7n31k.jpg]
 
برای دسترسی به فایل hosts روی کامپیوتر خود و دیدن محتویات ان میتوانید از یکی از این دو راه استفاده کنید :
 
روش اول - به مسیر C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts رفته و روی فایل hosts کلیک راست کرده و گزینه Open را انتخاب کنید و در پنجره ای که باز میشود دقت کنید که کیسی که در تصویر است مشخص شده تیک نخورده باشد و سپس دو کلیک روی Notepad کنید.
 
[تصویر:  lgkgqmpwzc1g55jimjw.jpg]
 
روش دوم - Notepad را باز کرده و در منو روی File و سپس Open کلیک کرده و بعد مسیر C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts رفته و دو کلیک روی فایل hosts بکنید.
 
[تصویر:  nm4fgtgqwkrld0ouvtvx.gif]
 
اگر دقت کنید در فایل hosts متوجه خط 127.0.0.1 Localhost میشوید.
در پروتکل IPV4 ادرس ای پی 127.0.0.1 و در پروتکل IPV6 بصورت ::1 است. روی کامپیوترهائی که IPV6 فعال است میتوان هر دوی انها را نوشت.
 
[تصویر:  y84xlyoern26ou3rodq3.jpg]
 
این ادرس یا 127.0.0.1 که به ان Localhost گفته میشود در واقع ادرس خود کامپیوتر است. ادرسهائی که با 127 اغاز میشوند هرگز به اینترنت کانکت نمیشوند. اما هر بار که برنامه ای میخواهد به اینترنت کانکت شود از 127.0.0.1 استفاده میکند. اما با خود این ادرس اگر سروری روی دستگاه موجود باشد, به این سرور داخلی دست یافته و در غیر اینصورت به هیچ جا منتهی نخواهد شد.
 

چگونگی تغییر فایل hosts
 
همانطور که بالاتر توضیح داده شد, میتوان با تغییراتی در فایل hosts سایتهائی را که مایلیم مسدود کنیم.
 
برای مسدود کردن سایتهای مورد نظر انها را به فایل hosts اضافه میکنیم. برای اینکار در ابتدا 127.0.0.1 را تایپ کرده و سپس یکبار روی دکمه Tabulation (شکل اول زیر) فشرده و سپس ادرس سایتی را که مایلیم مسدود نمائیم را تایپ میکنیم. اگر قرار است که چندین سایت مسدود شود, هر یک را روی خط بعدی به صورتی که گفته شد تایپ میکنیم (تصویر دوم زیر). توجه داشته باشید که تمام این سایتها همانطور که در شکل سوم زیر مشاهده میکنید در اخر فایل hosts اضافه شده اند. فراموش نکنید که بعد از تغییرات انجام شده انرا سیو کنید.
 
 
[تصویر:  i98lol1wze36kye8iyrh.png]
 
[تصویر:  03uxy4eabnqfd5xrou7.jpg]
 
[تصویر:  1yyihjqsxhlqt4i6bbl8.jpg]
 
 
طبیعتا هر بار که مایل باشید میتوانید سایتهای جدیدی را به این لیست افزوده و انها را مسدود کنید و یا بعضی و یا همه سایتهای مسدود شده را حذف نمائید.
 منبع:ترفندستان


برای حمایت از ما روی بنر زیر کلیک کنید

Top Blog
مسابقه وبلاگ برتر ماه

برچسب ها : ,,,,

نویسندگان
» Vahid 2012
» King of cheat
آمار وبلاگ
» بازدید امروز : 79
» افراد آنلاین : 2
» بازدید دیروز : 283
» بازدید ماه : 2318
» بازدید سال : 10406
» کل بازدیدها : 77572
» مجموع اعضا : 23
» تعداد مطالب : 236
» تعداد نظرات : 137
کد های کاربر
ساخت وبلاگ
Google

در اين سایت
در كل اينترنت

لینکستان